Sakız Adası Coffee & Shop Hakkında

#

Ege'nin iki yakasını yine Ege Mutfağı birleştiriyor. Ortak kültüre sahip Türk ve Yunan toplumlarının, politikacıların yarattığı yapay gündem ve sorunlardan sıyrılarak yüzyıllardır olduğu gibi yine kardeşçe yaşayacağını inancındayız.


İki toplum arasındaki kültür alışverişi ve ticaretin artması toplumları birbirine daha da yakınlaştıracak, dostluluğumuzu pekiştirecektir. Firmamız, Türkiye'de ilk kez Türk ve Yunan yatırımcıların hizmet sektöründeki ortak bir girişimi olarak doğmuştur.
# Yüzyıllardır iç içe geçmiş Türk ve Yunan kültürlerinin kısaca Ege kültürünün en temel özelliklerinden birini, ortak damak tadımızı yansıtan mutfaklarımız oluşturmaktadır. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız leziz yemeklerin ve tatların kaynağı, tarihin her döneminde uygarlıkların temeli olmuş olan kendine has iklimi ve kültürü olan Ege Bölgesidir.

Özlediğimiz, tadına doyamadığımız, Ege denizi kokan tatlar artık İzmir'de sizlerin hizmetine sunuluyor. Dalından toplanmasından, hazırlanıp paketlenmesine kadar her aşamasında hijyen ve temizlik içerisinde büyük bir titizlikle hazırlanan ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

# #